آموزش تصویری افزودن فونت به فتوشاپ

[ad_1]

%name آموزش تصویری افزودن فونت به فتوشاپ

افزودن فونت به فتوشاپ

آموزش اضافه کردن فونت به فتوشاپ

نرم افزار فتوشاپ یک پردازشگر گرافیکی است که توسط شرکت ادوبی گسترش یافته و برای ایجاد، ترکیب، ویرایش، بازسازی، رتوش، ماسک یا دگرگونی تصاویر به‌کار می‌رود. کار اصلی این نرم‌افزار، تدوین و ادیت عکس است که می‌توان با امکانات موجود در عکس‌ها تغییرات بسیار زیاد و متنوع‌ای را به وجود آورد.

یادگیری افزودن فونت در فتوشاپ ، چه با استفاده از Mac و چه ویندوز جای نگرانی نیست.

دانستن نحوه افزودن فونت در فتوشاپ یک مهارت اساسی اما حیاتی است ، زیرا تقریباً در هر پروژه طراحی نیاز به درج متن است.

در این مقاله نحوه بارگیری یک فونت از کتابخانه آنلاین و فعال سازی آن در فتوشاپ توضیح داده خواهد شد (این فرایندها براساس سیستم عامل های جدید است و ممکن است با نسخه های قدیمی تفاوت کمی داشته باشد).

نحوه افزودن قلم در فتوشاپ در سیستم عامل Mac

1. فونت را پیدا کرده و دانلود کنید

%name آموزش تصویری افزودن فونت به فتوشاپ

فونت فتوشاپ

برای تهیه فونت متناسب با نیاز و علاقه خود ، می توانید در اینترنت سرچ کنید و آنها را دانلود کنید.

2. فایل قلم را روی سیستم قرار دهید

فایل قلم را در پوشه Downloads خود پیدا کنید. اگر پوشه زیپ شده است ، روی آن دوبار کلیک کنید تا به فایل دسترسی پیدا کنید. اگر چندین فونت بارگیری کرده باشید ، هر کدام پوشه جداگانه خود را دارند. دو مورد از متداولترین پسوندهای فایل قلم که باید مراقب آنها باشید ، OTF و TTF هستند.

3. قلم را نصب کنید

%name آموزش تصویری افزودن فونت به فتوشاپ

نصب فونت در فتوشاپ

برای نصب قلم خود ،گزینه های زیر را دارید:

گزینه 1: با دوبار کلیک بر روی فایل قلم ، برنامه Font Box باز می شود ، جایی که می توانید با کلیک بر روی یک دکمه ، قلم را نصب کنید و آن را در تمام برنامه های موجود در رایانه ، نه فقط فتوشاپ ، در دسترس قرار دهید.

گزینه 2. شما می توانید به صورت دستی فایلهای قلم را از پوشه Downloads یا در پوشه Users / Library / Fonts ((برای در دسترس قرار دادن برای کاربران خاص) یا Library / Fonts (برای در دسترس قرار دادن برای همه کاربران) کپی / انتقال دهید.

4. قلم را در فتوشاپ انتخاب کنید

فتوشاپ را باز کرده و از در پنجره Character پایین بروید تا به قلم مورد نظر برسید و از ابزار Type برای افزودن به تصویر خود استفاده کنید. برای اعمال جلوه های هنری بر روی متن خود ، ممکن است لازم باشد ابتدا آن را رستر کنید ، که متن را به یک تصویر مبتنی بر پیکسل بیت مپ تبدیل می کند. با انجام این کار دیگر نمی توانید متن را ویرایش کنید.

بیشتر بخوانید:  نحوه تنظیم ساعت و تاریخ در ویندوزهای ۷ ، ۸ و ۱۰

نحوه افزودن فونت در فتوشاپ در ویندوز

1. فونت را پیدا کرده و دانلود کنید

%name آموزش تصویری افزودن فونت به فتوشاپ

افزودن قلم ها به فتوشاپ

کتابخانه های آنلاین زیادی وجود دارد که انتخاب گسترده ای از قلم ها را در اختیار شما قرار می دهد. از گزینه های فیلتر آنها برای تمرکز بر سبک های مورد نظر خود استفاده کنید. همچنین می توانید فونت ها را از فروشگاه مایکروسافت بارگیری کنید. روی دکمه دانلود کلیک کنید و برنامه های فعال را ببندید.

2. فایل قلم را روی سیستم قرار دهید

%name آموزش تصویری افزودن فونت به فتوشاپ

 نحوه ی افزودن فونت به فتوشاپ

پوشه Downloads را باز کرده و به پایین بروید و فایل فونت اضافه شده را پیدا کنید. اگر پوشه زیپ شده است ، کلیک راست کرده و گزینه “Extract All” را انتخاب کنید تا به مطالب دسترسی پیدا کنید. قلم ها به صورت جداگانه دانلود می شوند ، بنابراین اگر چندین فونت را دانلود کنید ، چندین پوشه وجود خواهد داشت. OTF و TTF دو پسوند متداول در فایل های فونت هستند.

بیشتر بخوانید:  نشانه ، علت و راه حل داغ شدن CPU در ویندوز ۱۰

3. قلم را نصب کنید

%name آموزش تصویری افزودن فونت به فتوشاپ

افزودن فونت به فتوشاپ

گزینه های نصب قلم شما در فتوشاپ وجود دارد.

گزینه 1: روی فایل قلم کلیک راست کرده و روی install کلیک کنید و آن را در تمام برنامه های موجود در رایانه ، نه فقط فتوشاپ ، در دسترس قرار دهید.

گزینه 2: بر روی منوی Start>Control Panel>Appearance and Personalization>Fonts کلیک کنید. به راحتی می توانید فایل های فونت جدید را در این لیست فونت های فعال شده کپی و جای گذاری کنید.

4. قلم را در فتوشاپ انتخاب کنید

قلم انتخابی شما باید اکنون در رایانه در دسترس باشد ، بنابراین فتوشاپ را باز کنید و آن را در پنجره Character انتخاب کنید. اگر می خواهید جلوه های هنری فتوشاپ را اضافه کنید ، ممکن است لازم باشد متن را رستر کنید و آن را به یک تصویر مبتنی بر پیکسل بیت مپ قابل ویرایش تبدیل کنید. ابتدا مطمئن شوید که از متن خود راضی هستید ، زیرا پس از این فرآیند نمی توانید آن را ویرایش کنید.

 

منبع: بیتوته

[ad_2]

مطلب پیشنهادی

آموزش روشهای بک آپ گرفتن از واتس آپ

[ad_1] بک آپ گرفتن از واتس آپ بسیار آسان اما ضروری است راهنمای کامل بک …