ویژگی های منحصر به فرد میلگرد استیل

خبرآنلان در مقاله ای نوشت برای خانواده فلز استیل اسامی مختلفی وجود دارد، مثلا:  فولاد ضد زنگ، استنلس استیل که به اختصار استیل نامیده می شود. از ویژگی های بارز و اصلی میلگرد های استیل مقاومت در برابر خوردگی و حرارت است. میلگرد استیل به میلگرد ضد زنگ نیز معروف است و از این رو مشتریان زیادی را به سوی خود سوق داده است.

ewfclrvpojogkep 300x200 ویژگی های منحصر به فرد میلگرد استیل

میلگرد استیل

 

گریدهای مختلفی از استیل وجود دارد که در دو دسته ی کلی قرار دارند: 1 دسته ی 300 و 2 دسته ی 400  و هر کدام از اینها باز در تقسیم بندی های کوچکتر دیگری قرار می گیرند.

دسته ی اول نه تنها خاصیت آهنربایی ندارند بلکه قابلیت سختکاری و عملیات حرارتی نیز نخواهند داشت. مهمترین گریدها از دسته اول گرید 304 و 316 است که کاربردهای گوناگونی در صنعت نیز دارند.

میلگرد و ورق استیل 410 و 420 جزء استیل های مارتنزیتی اند و قابلیت حرارتی دارند.  اما ورق استیل 430 جزء دسته ی استیل فریتی بوده که برعکس دو گرید 410 و 420  قابلیت های حرارتی ندارند.

ورق های استیل گرید 300 مقدار کروم بیشتری (بیشتر از 18 درصد ) دارند. به همین علت نسبت به اکسیداسیون و دما مقاومت بیشتری خواهند داشت. این نوع ورق می تواند تا دمای 870 درجه سانتیگراد را تحمل کند. این در حالیست که ورق استیل نسوز  تا 980 درجه سانتیگراد و یا حتی بیشتر را می تواند تحمل کند.

بیشتر بخوانید:  در این مقاله به الزاماتی در خصوص سیستم های لوله کشی آب و فاضلاب اشاره شده است.

میلگرد استیل و ورق استیل 304:

این گرید همان گرید پرکاربردی است که قابلیت فرم دهی و جوشکاری مناسبی نیز دارد. از این گرید برای ساخت وان حمام، لوازم آشپزخانه مثل سینک و … استفاده می شود.

ورق استیل 430

این نوع ورق ها که در دسته ی بگیر استیل ها قرار دارند نیز خواص منحصر به فردی دارند. ورق استیل 430 در  ساختار خود عنصر کروم دارد که موجب خاصیت مغناطیسی این نوع استیل می شود.

فروش میلگرد استیل

از آنجا که فرآیند ساخت میلگرد استیل چندان پیچیده نیست در مقایسه با دیگر متریال استیل در واحد کیلو ارزان تر و مناسب تر خواهد بود.

میلگرد استیل 304، 316، 320، 321، 420 از انواع موجود در بازار ایران اند.

ewckm99ti49tu349tu3jitj4it4itjl 300x200 ویژگی های منحصر به فرد میلگرد استیل

ورق استیل 304

ورق استیل و انواع آن:

ورق استیل 430:

از پرکاربردترین ترین نوع استنلس استیل فریتی ورق استیل 430 می باشد که به راحتی قابلیت سخت شدن ندارد. این نوع ورق دارای 16 درصد کروم است. به همین دلیل مقاومت نسبتا خوبی در برابر خوردگی، حرارت و اکسیداسیون دارد. ساختار ورق استیل 430 فریتی از نوع BCC است. این نوع ورق استیل شکل پذیری خوبی نیز دارد. شکل پذیری و خواص کششی ورق استیل 430 شبیه به استیل های کم کربن است.

بیشتر بخوانید:  اکسسوری های زنانه برای استایل فشن

لوله استیل 304 چیست؟

لوله استیل 304 نیز مانند میلگرد و ورق استیل 304 پرکاربرد است. این نوع لوله ها در واقع همان فولاد ضد زنگ هستند که در گرید و کلاس های مختلفی تولید و عرضه می شوند. از انواع لوله های استیل می توان به آلیاژهای 304، 316، 201، 317 و … اشاره نمود. در این بین گرید 304 و 316 لوله استیل از انواع پرفروش لوله استیل می باشند.

لوله های استیل به دو حالت بدون درز و درزدار تولید و عرضه می شوند و با توجه به نیاز بازار به فروش می رسند.

قیمت ورق استیل و پروفیل استیل

استفاده از ورق استیل و پروفیل استیل در صنایع گوناگون و در ساختمان سازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تنوع پروفیل ها بسیار بالاست زیرا نه تنها در مقطع و شکل ظاهری، بلکه از نظر ابعاد، کیفیت و … متنوع اند. این محصول غالبا در دو گرید 201 و 304 و زیر نظر استانداردهای ملی تولید و عرضه می شوند. از آنجا که ترکیبات استیل مقاوم هستند و در برابر رطوبت و عوامل خورنده پایداری خوبی از خود نشان می دهند، در صنایع متفاوتی چون، نفت، گاز،پتروشیمی، طراحی و معماری داخلی ساختمان و ساخت حفاظ و نرده اطراف پله و … کاربرد بسیاری دارند. قیمت استیل نیز مانند دیگر فلزات تابع عوامل داخلی و خارجی است.

بیشتر بخوانید:  حرفِ حساب در قاب تصویر

زیبایی ظاهری پروفیل و لوله های استیل می تواند دلیل دیگری برای استفاده در موارد تزئینی و دکوراتیو باشد.

ckj49otuc934nutc85tjc35itj 300x229 ویژگی های منحصر به فرد میلگرد استیل

پروفیل استیل

روش تولید پروفیل استیل

ساخت این نوع پروفیل ها به دو روش مستقیم و غیر مستقیم می باشد. در روش های مستقیم پس از تولید، ابعاد پروفیل ها با نظم و ترتیب مشخصی است و اندازه زاویه ها نیز کاملا درست و منظم خواهد بود. این در حالی است که محصولات تولید شده در روش های غیر مستقیم از کیفیت کمتری برخوردارند. در روش های غیر مستقیم تولید پروفیل، تعداد بیشتری از پروفیل ها را در زمان کمتری می توان تولید کرد.

مطلب پیشنهادی

راهکار های واقعی برای تولید محتوای بازی و سرگرمی

این روزها تولید محتوا برای صاحبان کسب ‌و کار اهمیت بالایی دارد. با تولید محتوای …